18 Nisan 2012 Çarşamba

HUZURSUZ KEMİKLER bitti...


    Kitabı bitireli üç gün oldu.Benim gibi polisiye ve gerilim türü romanları seviyorsanız biraz sıradan gelebilir ama adli tıbbın gelişim sürecini görmek açısından ilginçti.
 Yazar polisiye denince akla ilk gelen Agatha Christi'den etkilenerek karakterini bir dedektif yapmış.Yalnız bu kişi Agatha'nın Herkül'ü gibi olay yerinden değil bizzat cesedin kemiklerinden yola çıkarak cinayeti çözüyor.
   Kitabı bitirdiğimde1800'lü yıllarda yapılan bir otopsi ve kriminal inceleme nasıl oluru kafamda canlandırabiliyordum.Bu kitabın günümüzdeki karşılığını da cinayet ve adli tıp yazarları arasında en iyi olduğuna inandığım Tess Geritsen yazıyor.Kitabın yazarı alınmasın :D ama ben bu kitabı bir kez okursam Tess'in kitaplarını en az on kez okurum...3 yorum:

  1. Polisiye gerilim olsunda çamurdan olsun demek isterdim ama çok saçma kitaplar türedi bu dalda.Bunu denk gelirse alacağım.Tanıtım için teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. Bu kitabı okumayı düşünüyordum ama listemden çıkardım. Bunu alacağıma bir tane Tess Gerritsen kitabı alırım. Tanıtım için teşekkürler =)

    YanıtlaSil
  3. bence kitap bir tess gerritsen kitabına oranla çok yavaş ya da o kadar çok tess gerritsen okudum ki bana öyle geliyor :D

    YanıtlaSil